Malaga svladala Espanyol

U PRETPOSLJEDNJOJ utakmici 10. kola španjolske Primere Malaga je na svom travnjaku pobijedila Espanyol 2:1 i tako se popela do šestog mjesta na ljestvici.

Otvorena utakmica s mnogo šansi se igrala između ove dvije momčadi, a odlučena je u 73. minuti. Tada je dosuđen jedanaesterac za domaćina, nakon igranja rukom jednog od igrača Espanyola u vlastitom šesnaestercu. Siguran realizator je bio Apono.

Inače, domaćin je vodio već od 5. minute golom Rondona, dok je u smiraju prvog dijela izjednačio Vazquez. Brojne šanse su imali i jedni i drugi tijekom utakmice, no na kraju su sretniji i spretniji bili domaćini, dok gosti iz Katalonije mogu žaliti zbog bod(ova) budući su se predstavili u dobrom svjetlu, te su igrali hrabru utakmicu kod kvalitetnog suparnika. U ponedjeljak još igraju Sevilla i Granada.