3. PRETKOLO EUROPA LIGE

MALMÖ - LOKOMOTIVA 5:0 Katastrofa Lokomotive u Švedskoj

LOKOMOTIVA je u Švedskoj kod Malmoa doživjela težak poraz u utakmici 3. kola kvalifikacija za Europa ligu. Prvak Švedske slavio je protiv viceprvaka Hrvatske s visokih 5:0.

Od samog početak utakmica je izgledala jako loše za Lokomotivu. Izigrali su Šveđani desnu stranu Lokomotivine obrane odmah u 5. minuti i došli do vodstva.

Školska akcija za prvi pogodak

Rieks se našao usamljen na rubu kaznenog prostora, ubacio je loptu na pet metara, a tamo je bio Isaac Kiese Thelin koji ju je bez problema pospremio.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK MALMOA
*Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale

Ponovno je Malmo na sličan način ušao u kazneni prostor s loptom već u 16. minuti, Thelin se zavukao iza obrane Lokomotive i tamo dobio loptu te mirno posremio za 2:0.

Hendija nije imao šanse

Nakon ovog gola Malmo je ponovno nizao napade, a Lokomotiva je sljedeći puta popustila u 30. minuti kada je pogodak postigao Adi Nalić.

Lokomotivini stoperi ostavili su Nalića samog na šest-sedam metara od gola nakon što je Malmo ponovno ušao u kazneni prostor Lokomotive po desnoj strani obrane. Nalić je sam dočekao povratnu loptu i Hendija nije mogao ništa.

Totalni potop u drugom dijelu

Loša igra Lokomotive nastavila se u drugom dijelu u kojem je švedska momčad zabila još dva pogotka i potpuno riješila pitanje pobjednika u utakmici koja u nijednom trenutku nije bila natjecanje.

Sedam minuta nakon nastavka prekrasno je zabio Larsson nakon sjajnog prodora do ruba kaznenog prostora Lokomotive po lijevoj strani zagrebačke obrane. Desni bek švedske momčadi pogodio je sami kut Lokomotivina gola.

Nakon njega pogodak je dodao i Rieks, asistent kod prvog gola. Sada je zabio Hendiji nakon akcije u kojoj je Malmo potpuno izigrao obranu Lokomotive i donio loptu na pet metara od nemoćnog Hendije koji nije mogao obraniti udarac Rieksa.

Bio je to i konačan rezultat kojim je Malmo otišao u sljedeću fazu natjecanja, a Lokomotiva se oprostila od borbe za bolji plasman u Europi.