LIGE PETICE

MAN. CITY - BURNLEY 5:0 Šou Fodena i Mahreza za nova tri boda

MANCHESTER CITY je s 5:0 uvjerljivo slavio protiv Burnleyja u utakmici 30. kola engleskog Premiershipa te tako još jednom potvrdio svoju drugu poziciju na tablici.

Utakmica je od početka do kraja išla u smjeru koji je garantirao da je pobjeda Cityja jedini mogući ishod. Prvi gol pao je u 22. minuti, a postigao ga je Phil Foden.

City potvrdio drugo mjesto

Vodstvo je u 43. minuti udvostručio Riyad Mahrez, a pet minuta kasnije, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, s bijele točke postavio je rezultat od 3:0 s kojim se otišlo na odmor.

Nije Burnley izdržao dugo ni u drugom dijelu pa je već u 51. minuti primio novi pogodak koji je postigao David Silva. Konačnih 5:0 postavio je Foden svojim drugim pogotkom.

City je tako sa 63 osvojena boda drugi na tablici, a Burnley s 39 bodova drži 11 mjesto.