ATLETICO, hrabra i junačka momčad s kojom se Cholo Simeone ravnopravno hrvao s velikanima u procesu je smjene generacije. Kičma momčadi koja je osvojila naslov prvaka Španjolske i igrala dva finala Lige prvaka je otišla, a Simeone polako gradi novu ekipu.
Jedan od igrača koji nasušno treba argentinskom treneru je desni bek. Vrhunski desni bek. Juanfran je otišao, a budućnost Šime Vrsaljka na Wanda Metropolitanu je upitna i neće biti jasna još dugo.
Uvod je to u tekst Marce pod naslovom: Vrsaljko ostaje misterij u Atleticu.
''Jedino što se sa sigurnošću može reći je da će Hrvat sezonu započeti poštujući svoj ugovor, koji ga za klub veže do 2022. godine, a dok se potpuno ne oporavi, što se ne očekuje prije listopada, to će ostati slučaj'', piše Marca pa dodaje:
''Do tada može se dogoditi puno. Prošla su četiri mjeseca od operacije koljena kada je započeo vjerojatan desetomjesečni proces oporavka. Nastavit će raditi po nadzorom liječnika Atletica do sredine kolovoza kada kreće u završnu fazu oporavka u Cerro del Espino, ali proći će vrijeme dok liječnici neće dati zeleno svjetlo.''
''Tek u listopadu lakše će biti vidjeti kakvo je stanje i položaj u klubu, kao i kakvi su njegovi interesi. Cijelo vrijeme u Atleticu zamagljeno je u neizvjesnosti. Kada se konačno prilagodio na Simeoneov sustav, ozlijedio se protiv Seville. Pa je krenuo u finalu Europske lige, da bi onda otišao u Inter na posudbu, nakon čega je odigrao i sjajno Svjetsko prvenstvo s Hrvatskom. Ozljeda je spriječila stalno preseljenje u Serie A, a sad se vratio na početak'', zaključuje Marca.