Marko Tomas izvrstan protiv svojih!

NADAHNUTO i motivirano odigrao je Marko Tomas za Fuenlabradu na gostovanju kod svojih istinskih poslodavaca - Reala iz Madrida.

U utakmici četvrtog kola španjolske košarkaške lige Real je u svojoj dvorani pobijedio također madridsku Fuenlabradu 74:69. Marko Tomas, u Fuenlabradu posuđen Realov igrač, bio je najzaslužniji što favoriti nisu tako jednostavno upisali već ranije ukalkulirane bodove.

Mladi je Križevčanin (22) zabijao, skakao i istrčavao kontre, odigravši čak previše motiviranu utakmicu: igru je napustio u 36. minuti zbog petog prekršaja ostavivši time suigrače bez pravih rješenja u izjednačenoj završnici.

Tomas je skupio 16 koševa, najviše u gostujućoj momčadi, uz šut 6/8 za dva i 1/3 za tri poena. Dodao je pet skokova i tri asistencije za 24 minute na parketu. Jedini raspoloženiji košarkaš na utakmici bio je Realov najbolji igrač Louis Bullock s 21 poenom.

Neugodan poraz Spahije i Planinića

Tau Ceramica, našeg trenera Spahije i reprezentativca Planinića, pretrpjela je neugodan poraz na domaćem parketu od Manrese 83:82. Planinić je za 21,5 minuta na parketu skupio 10 koševa (3/4 za dva, 1/3 za tri poena), 3 skoka i 4 asista, Rakočević je ubacio 23, a Tiago Splitter 17 koševa, no sve to nije bilo dovoljno.

Kod gostiju je briljirao Matt Walsh sa 27 koševa i osam skokova. Bjeloputi je Amerikanac u posljednjoj minuti sa šest uzastopnih koševa (četiri iz slobodnih bacanja) preokrenuo 82:77 vodstvo TAU-a u minimalnu pobjedu svoje momčadi.

Kasun i Banić solidni

Mario Kasun napokon je dobio pristojnu minutažu od Barcelonina trenera Duška Ivanovića. U tijesnoj domaćoj pobjedi Barçe nad Gran Canarijom hrvatski je centar sudjelovao sa 12 koševa, 5 skokova i 2 asista za 21 minutu na parketu.

Hrvati u VivaMenorci (Stojić 8 koševa, Baždarić 5) nisu se proslavili u novome domaćem porazu svoje momčadi od jakog Joventuta (Ricky Rubio 18 koševa, 5 skokova i 4 asista), iako su gosti igrali bez Rudyja Fernandeza.

Marko Banić odigrao je vrlo solidnu partiju u minimalnom porazu Bilbaa (nakon produžetka) na gostovanju u Leonu. Banić je ubacio 14 koševa, najviše u svojoj momčadi, uz savršen šut iz igre (7/7). Slobodna bacanja nije izvodio, a dodao je 4 skoka. Igrao je 33 minute. Njegov suigrač Drago Pašalić skupio je desetak minuta bez učinka osim dva promašena šuta za dva i jednog za tri poena.