Marseille dvaput stizao vodstvo Montpellierea za bod na Velodromeu

U NEDJELJNOM DERBIJU 17. kola francuskog prvenstva Marseille i Montpellier na Velodromeu su odigrali 2:2.

Nakon crne serije od rujna do kraja listopada Marseille je popravio formu, ali drugi put je u posljednja tri susreta prosuo bodove na domaćem terenu.

Marseille nije svladao Montpellier u posljednja tri međusobna susreta, a gosti su ovaj put prvi poveli golom Ninge u 34. minuti. Domaćin je obavio izmjene već na poluvremenu, a u 50. minuti golom Cabelle izjednačili na 1:1. U 59. minuti Ninga je vratio vodstvo gostima drugim pogotkom na utakmici, ali u 75. je Sarr spasio bod Marseilleu.

Marseille je na 9. mjestu sa 23 boda, pet bodova udaljen od europskih mjesta. Montpellier je na 19 bodova i 16. mjestu.

Bordeaux je s 1:0 golom Yamberea u 62. minuti porazio Guingamp koji cijelu utakmicu nije opalio u okvir gola. Bordeaux je tek 12. sa 21 bodom, a Guingamp je na 17. mjestu.