Marseille sve bliže Ligi prvaka: Braća Ayew ih odvela do pobjede u Caenu

NOGOMETAŠI Marseillea slavili su u prvoj utakmici 16. kola francuskog prvenstva na gostovanju kod Caena s 2:1.

Nogometaši trenera Didiera Deschampsa se polako, ali sigurno, vraćaju u gornji dom francuskog prvenstva. Nakon što su prošlog vikenda razbili PSG (3:0), u petak su upisali vrlo vrijednu gostujuću pobjedu kod solidne momčadi Caena.

Ganac Andre Ayew doveo je Marseille u vodstvo u 21. minuti utakmice. Međutim, radost gostujućih navijača trajalo je svega dvije minute jer je Pierre-Alian Frau relizirao udarac s bijele točke za 1:1. To je ujedno bio i rezultat izjednačenog prvog poluvremena.

Nakon svega sedam minuta igre u nastavku, mlađi brat Ayew (Jordan) zabio je za novo vodstvo gostiju, na asistenciju Senegalca Souleymanea Diaware.

Marseille je ovom pobjedom došao na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice, a od trećeg ga mjesta, posljednjeg koje vodi u Ligu prvaka (kvalifikacije) iduće godine, dijeli svega četiri boda.