LIGE PETICE

Marseille teško do pobjede protiv Nimesa, Ćaleta-Car asistirao za gol protivnika

NOGOMETAŠI Marseillea učvrstili su se na drugom mjestu ljestvice francuske lige 3:2 (2:1) gostujućom pobjedom protiv Nimesa u susretu 27. kola.

Domaći su poveli golom Ferhata (5), no gosti su već do odmora uspjeli preokrenuti s dva pogotka Benedetta (10, 36), a argentinski je napadač u nastavku u 68. minuti kompletirao hat-trick i osigurao pobjedu Marseilleu. Deaux (90+2) je u sudačkoj nadoknadi tek ublažio poraz Nimesa.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, koji je odigrao čitav susret za Marseille, bio je nehotični asistent za treći pogodak Benedetta jer se u gužvi u kaznenom prostoru domaćih lopta od glave Ćaleta-Cara odbila pred nogu Benedettu koji je odmah pucao prema golu.

Drugi Marseille sada ima 55 bodova, 10 manje od vodećeg Paris SG-a, a 11 više od trećeg Rennesa, dok je Nimes ostao 18. s 27 bodova, koliko ima i 17. Dijon.