US Open

Martić pobijedila polufinalisticu US Opena i ušla u osminu finala

NAJBOLJA hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je osminu finala US Opena na impresivan način.

Martić je nakon sat i 26 minuta igre svladala prošlogodišnju polufinalisticu US Opena Anastasiju Sevastovu sa 6:4 i 6:3 te tako izborila ulazak u najboljih šesnaest na posljednjem grand slamu sezone.

Loše je Martić krenula u meč, izgubila je servis odmah na početku, ali uspjela je vratiti break, a zatim napraviti još jedan kod rezultata 4:4. Nakon toga mirno je odservirala za osvajanje prvog seta. U drugom setu nije dozvolila Latvijki jednu break priliku na svom servisu, dva puta joj je oduzela servis i na kraju je slavila.

U osmini finala čeka je potencijalno meč karijere. Igrat će protiv pobjednice meča Serene Williams i Karoline Muchove. Serena je najbolja tenisačica u povijesti i Martić bi imala jako težak posao pobijediti je pred domaćim navijačima u New Yorku za četvrtfinale.