Maxi Lopez sredio Palermo, Juventus potonuo kod Udinesea

NOGOMETAŠI Udinesea pobijedili su kao domaćini Juventus s 3:0 u posljednjoj utakimici 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Bio je ovo već 12. poraz Juventusa ove sezone u Seriji A, što je najlošiji učinak ''stare dame'' u povijesti kluba. Del Piero i prijatelji upisali su se u negativne knjige rekorda jer su ''nadmašili'' dosadašnji klupski rekord od 11 poraza iz sezone 1956/57.

Strijelci za domaću momčad bili su Sanchez u 9., Pepe u 65. i Di Natale u 77. minuti. Ovaj potonji, Antonio Di Natale, vodeći je strijelac Serije A, sada sa 22 pogotka.

Igor Budan odigrao je samo završnicu dvoboja u kojem je njegov Palermo poražen na gostovanju kod Catanije 2:0. Hrvatski je napadač ušao u igru u 89. minuti. Oba pogotka za domaću momčad postigao je Maxi Lopez.

Palermo je, usprkos poraza, i dalje četvrti, sa 51 bodom, koliko ima i peta Sampdoria. Šesti je Napoli sa 49 bodova, a Juventusu, na sedmom mjestu sa 48 bodova, sve više bježi ne samo izlaz u Ligu prvaka sljedeće sezone, već i općenito na europsku pozornicu...

Serie A, 32. kolo:

Inter – Bologna 3:0 (Motta 29, 85, Balotelli 52)

Cagliari – Milan 2:3 (Ragatzu 17, Matri 32 / Borriello 7, Huntelaar 19, Astori 38-ag)

Bari – Roma 0:1 (Vučinić 19)

Genoa – Livorno 1:1 (Boakye 51 / Tavano 88)

Atalanta – Siena 2:0 (Valdes 16, Pinto 70)

Lazio – Napoli 1:1 (Floccari 4 – Hamšik 38)

Parma – Fiorentina 1:1 (Božinov 68 / De Silvestri 22)

Chievo – Sampdoria 1:2 (Mantovani 76 / Cassano 1, Pazzini 55)

Catania – Palermo 2:0 (Maxi Lopez 14, 32)

Udinese – Juventus 3:0 (Sanchez 9, Pepe 65, Di Natale 77)