Medvjedi srušili prvaka KAC: Tomljenović od anonimca postao prvo ime Medveščaka

DA IH nema, trebalo bi ih izmisliti. Tako bismo mogli započeti izvještaj o veličanstvenoj pobjedi Medveščaka nad prvom momčadi EBEL lige KAC-om, pred nešto više od 6 tisuća gledatelja u Domu sportova.

Ono što čini ovu pobjedu fantastičnom i veličanstvenom je skoro pa filmski scenarij koji se odvijao nekoliko sati prije početka utakmice. Dva prva vratara Medvjeda Kristan i Ouzas, zbog ozljede nisu mogli konkurirati za utakmicu, to ne bi bio problem da trener Medvjeda nije saznao za nastalu situaciju oko podneva.

Oko 14 sati objavljen je prvi poziv u Bratislavu mladom golmanu Mati Tomljenoviću, koji je na posubi u Zvolenu, a Mate je već u 16 sati sjedio u avionu za Zagreb.

Medveščakovci su 15 minuta otezali susret, a mladi golman nije ni sanjao da će večeras postati prvo ime u pobjedi nad prvakom lige, a kamoli da će obući dres matičnog kluba.

Početno vodstvo Medveščaka preko MacAuleya gosti su preokrenuli s tri gola u nizu i činilo se da sigurno koračaju prema novoj pobjedi, no uslijedilo je nešto potpuno suprotno. Prvo su Koren i Sertich donijeli poravnanje do kraja druge trećine, a preporođeni "medvjedi" furiozno su nastavili i u zadnjoj dionici.

Iako je Klagenfurt prvi došao do 4:3 u 45. minuti, samo tri minute kasnije novo poravnanje donosi Kinasewich na asistenciju razigranog Serticha, da bi točno 10 minuta prije kraja gledatelje na noge dignuo Morency koji na dodavanje Truhna ponovo prednost daje Zagrepčanima. Do kraja su Austrijanci svim silama tražiti izjednačenje, ali je Tomljenović zaustavio sve njihove pokušaje.