OI TOKIO

Mektić i Pavić u dva seta napravili prvi korak prema olimpijskom zlatu

VELIKI hrvatski aduti za medalju u Tokiju ostvarili su prvu pobjedu na Olimpijskim igrama.

Na startu teniskog turnira parova Nikola Mektić i Mate Pavić pobijedili su Brazilce Marcela Demolinera i Marcela Mela 7:6(6), 6:4 za sat i 37 minuta igre.

Prvi su set pobjednici Wimbledona dobili u tie-breaku nakon što su u prvih 12 gemova svi zadržali servis. Brazilci su poveli 5:0, ali naš je par dobio osam od sljedećih devet poena. U drugom setu Mektić i Pavić su kod 5:4 napravili jedini break u meču, iskoristivši drugu meč-loptu, te se plasirali u 2. kolo.

Tamo će im protivnici biti pobjednici meča Španjolaca Andujara i Carballanes Baene s Talijanima Musettijem i Sonegom.

Mektić i Pavić su prvi nositelji olimpijskog turnira, a drugi nositelji, Francuzi Herbert i Mahut, oprostili su se u 1. kolu porazom od Britanaca Murraya i Salisburyja.

U turniru parova sudjeluju i Marin Čilić i Ivan Dodig, koji u 1. kolu igraju protiv Japanaca Daniela i Nishioke.