Messi doživio ono što nije 10 godina

DVA gola zabio je Lionel Messi u pobjedi 5:0 nad Celtom u uzvratu osmine finala Kupa Kralja. Time je Argentinac nastavio sjajnu seriju u spomenutom natjecanju, u kojem je u posljednjih 14 utakmica zabio isto toliko golova i upisao deset asistencija, a do sada je ukupno zabio 46 golova.

No u povijest je ušao detalj iz 59. minute. Trener Ernesto Valverde zamijenio je čudesnog Argentinca, umjesto kojeg je ušao Ousmane Dembele. Posljednji put je Messi zamijenjen, a da pritom nije bio ozlijeđen, prije ravno deset godina!

On je posljednji put izašao iz igre 29. rujna 2007. u pobjedi 4:1 kod Levantea, kada ga je u 51. minuti zamijenio Giovani dos Santos. Od tada do danas Messi je odigrao nestvarne 302 utakmice u kojima je na terenu proveo od prve do posljednje minute.

Embed from Getty Images

Međutim, pobjedu nad Celtom pamtit će i Valverde, koji je neporažen u posljednjih 28 utakmica (22 pobjede i šest remija), čime se izjednačio s Pepom Guardiolom koji je u sezoni 2010./11. upisao 23 pobjede i pet remija .

Rekorder je Luis Enrique, čiji je niz 2015./16. potrajao 39 utakmica, uz 32 pobjede i sedam remija.