Messi i Ronaldo su iza sjajnog Hrvata

EDUARDO DA SILVA zabija češće od Lionela Messija i Cristiana Ronalda? Zvuči nevjerojatno, no tako je. Bivši reprezentativac Hrvatske postiže gol za Šahtar ove sezone na svakih 88 minuta, dok Portugalcu iz Real Madrida u prosjeku treba 91, a Argentincu iz Barcelone 96. minuta.

Napadač iz Rio de Janeira, koji je za Hrvatsku zabio 29 golova u 64 susreta, odigrao je ove sezone za ukrajinsku momčad 16 utakmica (703 minute), a svega je pet puta bio starter. No, uspio je potpisati 10 golova, unatoč činjenici da je u 11 navrata ulazio s klupe za pričuve.
Njegov Šahtar četiri kola prije kraja prvenstva ima pet bodova manje od lidera i aktualnog prvaka Dinamo Kijeva, u Kupu ga čeka polufinalni uzvrat protiv Oleksandrije (prvi susret u gostima 1:1), dok će u polufinalu Europa lige igrati protiv Seville.