Liga prvaka

Messi preokrenuo protiv Leipziga, Real zabio pet komada na gostovanju

PARIS SAINT-GERMAIN je nakon preokreta došao do teške pobjede nad RB Leipzigom (3:2) u 3. kolu skupine A Lige prvaka.

Ključne uloge u trijumfu Parižana odigrali su Messi i Mbappe. Francuz je načeo goste, a kasnije i asistirao Messiju, koji je s dva gola spasio svoju momčad i donio tri boda.

Real je upisao uvjerljivu pobjedu nad Šahtarom (5:0) u gostima i stigao do svoje druge pobjede u ovoj sezoni Lige prvaka.

Skupina A

Club Brugge - Manchester City 1:5 (Vanaken 81' - Cancelo 30', Mahrez 43' penal, 84', Walker 53', Palmer 67')

PSG - RB Leipzig 3:2 (Mbappe 9', Messi 67', 74' penal - Andre Silva 28', Mukiele 57')

PSG je stigao do vrlo teške pobjede. Leipzig je susret završio sa 17 udaraca prema golu, dok je domaćin imao 13 udaraca, ali Messi i Mbappe su uspjeli iskoristiti skoro sve što im se ponudilo.

Mbappe je istrčao sjajnu kontru i zabio u devetoj minuti za 1:0, ali Nijemci su došli do preokreta golovima Andrea Silve (28') i Mukielea (57'). Kada se činilo da će PSG doživjeti šok, na scenu su izašli Messi i Mbappe. Prvo je Mbappe asistirao Messiju za 2:2, a onda je izborio penal, koji je Argentinac zabio panenkom za preokret. U sudačkoj nadoknadi Mbappe je mogao do novog gola, ali promašio je penal.

Hrvatski reprezentativac i igrač Leipziga Joško Gvardiol na teren je ušao u 70. minuti umjesto Klostermana.

Skupina B

Atletico Madrid - Liverpool 2:3 (Griezmann 20', 34' - Salah 8', 76' penal, Keita 13')

Porto - Milan 1:0 (Diaz 65')

Milan je ponovno razočarao svoje navijače te je izgubio od Porta, koji je slavio golom Diaza u 65. minuti. Talijanska momčad je sada posljednja na tablici, bez ijednog osvojenog boda.

Ante Rebić je zbog ozljede propustio ovaj susret za Milan.

Skupina C

Bešiktaš - Sporting 1:4 (Larin 25' - Coates 16', 27', Sarabia 43' penal, Paulinho 89')

Ajax - Dortmund 4:0 (Reus 11' autogol, Blind 25', Antony 57', Haller 72')

Ajax je potpuno neočekivano razbio Borussiju Dortmund, a golove su postizali Reus (autogol 11'), Blind (25'), Antony (57') i Haller (72'). Hrvatski reprezentativac Marin Pongračić, koji nastupa za njemačku momčad, na teren je ušao u 79. minuti umjesto Hummelsa.

Skupina D

Inter - Sheriff 3:1 (Džeko 35', Vidal 58', De Vrij 67' - Thill 53')

Šahtar - Real Madrid 0:5 (Krivcov 38' autogol, Vinicius 51', 56', Rodrygo 65', Benzema 90+1')

Prvu pobjedu u ovoj sezoni Lige prvaka upisao je Inter, koji je na domaćem terenu svladao Sheriff iz Tiraspola, najveće iznenađenje elitnog natjecanja. Za Inter su pogađali Džeko (35'), Vidal (58') i De Vrij (67'), dok je gol za goste zabio Thill u 53. minuti. Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović na terenu su proveli po 85 minuta u dresu Intera.

Real Madrid je uvjerljivo slavio protiv Šahtara u gostima rezultatom 5:0, a golove su zabijaliKrivcov (38' autogol), Vinicius (51', 56'), Rodrygo (65') i Benzema (90+1'). Kapetan Hrvatske Luka Modrić je igrao do 78. minute, a susret je obilježio sjajnom asistencijom za drugi gol svoje momčadi.