barcelona

Messi bi zbog crvenoga kartona mogao pauzirati 12 utakmica

BARCELONA je sinoć u Sevilli izgubila finale španjolskog superkupa od Bilbaa 3:2 golom Inakija Williamsa u 93. minuti.

Barca je povela golom Griezmanna u 40. minuti, ali je De Marcos samo dvije minute kasnije izjednačio. Griezmann je ponovno doveo Barcelonu u vodstvo u 77. minuti, ali se Bilbao dočepao produžetka golom Villalibrea u 90. minuti i onda slavio golom Williamsa.

No utakmicu je obilježila nevjerojatna glupost Lionela Messija u sudačkoj nadoknadi produžetka. Argentinac je bez lopte potpuno nepotrebno udario Villalibrea, za što je dobio izravni crveni karton. Messiju je to bio prvi crveni karton u 753 utakmice za Barcelonu, zbog čega bi mogao propustiti i do 12 utakmica.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ CRVENI MESSIJA

Prema pravilniku španjolskog nogometa, igrač može dobiti od četiri do 12 utakmica kazne za udaranje protivnika ako je riječ o "agresivnom" potezu, što ovo definitivno jest. Presudi li disciplinska komisija da nije bilo namjere u udaranju, Messi će dobiti od jedne do tri utakmice kazne.