MI: Boroš, Tošić i par Primorac/Tošić u polufinalu

TAMARA BOROŠ, Roko Tošić i par Zoran Primorac/Roko Tošić plasirali su se u polufinale Mediteranskih igara u Almeriji, dok su Cornelia Vaida i par Andrea Bakula/Sandra Paović svoj nastup završili u četvrtfinalu.

Boroš je lakoćom u četvrtfinalu sa 4-0 (11-4, 11-3, 11-5, 11-7) svladala Grkinju Mariju Moirou, te će u polufinalu igrati protiv Talijanke Nikolete Stefanove.

Tošić je sa 4-1 (11-4, 9-11, 11-3, 11-9, 11-8) u četvrtfinalu svladao Francuza Danyja Loa, te će u polufinalu igrati protiv Slobodana Grujića iz Srbije i Crne Gore.

Primorac i Tošić su u četvrtfinalu lako izašli na kraj s Grcima Lagogiannisom i Papadimitriouom koje su svladali sa 3-0 (11-5, 11-4, 11-9), a u polufinalu ih očekuje španjolska kombinacija He/Machado.

Vaida je u četvrtfinalu turnira stolnotenisačica sa 1-4 (6-11, 6-11, 9-11, 11-9, 7-11) izgubila od Silvije Erdelji iz SCG.

Bakula i Paović su se od mediteranskog turnira ženskih parova oprostile 2-3 (12-10, 6-11, 6-11, 11-8, 7-11) porazom od Talijanki Negrisoli i Stefanove.

Atletičar Vincek osvojio srebrnu medalju

Hrvatski atletičar Željko Vincek osvojio je srebrnu medalju na 400 metara na Mediteranskim igrama u Almeriji.

Vincek je u finalnoj utrci ostvario svoj osobni rekord s vremenom 45.90 sekundi, te bio drugi iza Tunižanina Soufienea Laabidija (45.60). Brončanu medlaju osvojio je još jedan Tunižanin Ridha Ghali (45.95).

Bacači kladiva Andras Haklits i Matko Tešija zauzeli su petu, odnosno desetu poziciju u finalu. Haklits je bio peti s hicem od 73.08 metara, dok je Tešija bio posljednji, deseti sa 67.32. Pobijedio je Turčin Esref Arak (77.88) ispred Grka Alexandrosa Papadimitrioua (75.57) i Francuza Nicolasa Figerea (75.30).

Ivana Vuković zauzela je posljednje, sedmo mjesto u bacanju koplja s rezultatom 48.85 metara. Pobijedila je Grkinja Angeliki Tsiolakoudi (62.61) ispred Talijanke Zhare Bani (62.36) i Španjolke Mercedes Chilla (57.69).

Milan Kotur plasirao se u finale utrke na 400 metara s preponama, u polufinalu je istrčao sedmi rezultat sa 51.15 sekundi.LJESTVICA osvajača medalja na XV. Mediteranskim igrama u Almeriji: