Milan postao prvak Europe nakon jedanaesteraca

NAKON izvođenja jedanaesteraca nogometaši Milana pobijedili su Juventus 3:2 i osvojili svoj šesti naslov europskih prvaka.

Poslije 90. minuta regularnog dijela i dva produžetka po 15 minuta finala nogometne Lige prvaka rezultat je bio neodlučen 0:0.

Prilikom izvođenja 11-eraca vrata Milana Dida obranio je udarce Trezegueta, Zalayete i Montera, a golman Juventusa Buffon nadmudrio je Seedorfa i Kaladzea. Odlučujući 11-erac zabio je Ševčenko.

Igor Tudor je zbog ozljede morao napustiti igru sredinom 1. poluvremena, dok Darija Šimića nije bilo u momčadi AC Milana.