LUKA MODRIĆ nije postigao gol niti je upisao asistenciju u Realovoj pobjedi protiv Celte Vigo, no oduševio je igrom i bio proglašen među najboljima u susretu u kojem je njegova momčad uvjerljivo slavila (4:0). Ovacije na Santiago Bernabeuu rekle su što tribine misle o izvedbi hrvatskog veznjaka Reala, a njegov Instagram otkriva što o njemu misle suigrači.
Sofascore je Modrićevu izvedbu ocijenio s visokih 9.7. To je najviša ocjena za igrača u pet najjačih europskih liga od sezone 2015./16., uzmu li se u obzir igrači koji su odigrali susret bez gola ili asistencije. Kakvu je utakmicu odigrao kapetan hrvatske reprezentacije najbolje će opisati statistika.
Imao je čak 119 dodira s loptom, najviše na terenu. Bio je najbolji i po točnim dodavanjima, imao ih je 86 od 91 pokušaja. Modrić je bio prvi na utakmici i po broju ključnih dodavanja, 8. Sjajan je bio i u obrambenim. S 4 oduzete lopte bio je najbolji na meču i po ovom pokazatelju. Dodao je i čak 6 presječenih dodavanja.
Modrić je nakon utakmice na Instagramu utakmicu opisao kao vrlo dobar timski meč, a onda i zahvalio Bernabeuu na ljubavi. Skupio je nešto manje od 450.000 lajkova na svoju ranojutarnju objavu, a i mnoge komentare. Javili su se i neki od njegovih suigrača.
Lucas Vazquez nazvao ga je maestrom, Fran Garcia čarobnjakom, a Eduardo Camavinga ostavio je rečenicu kojom je iskazao poštovanje i divljenje koje osjeća prema Modriću. Napisao je: "Kakva je čast igrati s tobom."