hrvatski treneri

MONACO - DIJON 3:0 Kovač serijom pobjeda u borbi za naslov

MONACO je u 32. kolu francuskog prvenstva uvjerljivo pobijedio zadnjeplasirani Dijon, koji još samo teorija drži u prvoj ligi.

Prvi gol je zabio Stevan Jovetić u 49. minuti, pokupivši odbijenu loptu nakon što je gostujući golman Saturnin Allagbe obranio penal Wissamu Ben Yedderu.

Upravo je Ben Yedder u 63. minuti povisio na 2:0, a onda minutu prije kraja iz penala postavio konačan rezultat.

Momčad Nike Kovača je trećom uzastopnom pobjedom ostala u utrci za naslov prvaka te u još jednoj borbi; za mjesto koje sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

Šest kola prije kraja Monaco ima četiri boda manje od vodećeg Lillea te četiri boda i jednu utakmicu više od Lyona na trećem mjestu, zadnjem koje vodi u LP.