Monaco zaustavio Rennes uz odličnu partiju Jerka Leke

U 13. KOLU Le Championnata Monaco je nanio Rennesu prvi poraz u posljednja četiri kola elitne francuske lige.

"Kneževi" su slavili u gostima pogotkom Piquionnea u 46. minuti, a hrvatski reprezentativac Jerko Leko odigrao je vrlo dobro cijelu utakmicu. Od ukupno devet Monacovih udaraca na gol, Leki pripadaju tri, od toga dva u okvir vrata.

Hrvatski reprezentativac je napravio i četiri prekršaja te je tri izborio. U petoj minuti sučeve nadoknade umalo je postigao pogodak, ali je vratar Rennesa Luzi dobro intervenirao i ukrotio loptu.

Leko je zaradio i žuti karton u 38. minuti utakmice, to mu je četvrti žuti karton u ovoj sezoni Le Championnata u kojem je za Monaco nastupio u 13 utakmica i sakupio 887 minuta na terenu. Uz to je odigrao i dvije utakmice u Liga kupu (152 minute).

Dinamov protivnik u Ligi UEFA-e imao je veći posjed lopte (67 posto), većim dijelom utakmice je dominirao, uputio  je 16 udaraca na vrata Monaca, ali samo četiri u okvir vrata. Uglavnom, bila je to jalova nadmoć Rennesa, s obzirom da nije imao previše izglednih prilika za pogodak.

Sastavi:

Rennes: P.Luzi - E.Edman, R.Fanni, J.Mensah, P.Hansson - J.Leroy, O.Sorlin, B.Cheyrou, E.Didot (k) – M.Pagis, J.Briand.

Monaco: F.Roma (k) – F.Modesto, S.Monsoreau, Adriano, V.Muratori – L.Bernardi, J.Leko, Nene - D.Perez, S.Gakpe, F.Piquionne.

Platini u Nancyju

U derbiju 13. kola Le Championnata drugoplasirani Nancy je pogotkom Malongaa Ntsayija u 29. minuti pobijedio četvrtoplasiranog Bordeauxa 1:0.

Nancy je tako na najbolji mogući način proslavio 40-godišnjicu od osnutka kluba, a na utakmici je bio prisutan i predsjednik UEFA-e Michel Platini, koji je započeo svoju blistavu nogometnu karijeru upravo u malom Nancyju.

Vodeći Lyon je pobijedio Valenciennes 2:0. “Lavovi” su poveli pogotkom Junihna u 38. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Govou u 87. minuti.

PSG konačno pobijedio

Marseille je upisao peti ovosezonski remi (0:0) protiv Lorienta, Nice je također odigrala bez golova sa Sochauxom, Lille je pobijedio u gostima Auxerrea (0:1), a PSG je nakon pet kola konačno došao do prve pobjede protiv Strasbourga i to na gostovanju.