Montepaschi zaledio Fenerbahče na -43

U PRVE dvije odigrane utakmice 9. kola Eurolige košarkaša nije bilo iznenađenja. Pobjede su na domaćim parketima ostvarili Montepaschi Siena i Panathinaikos.

Do osme ovosezonske pobjede u skupini A Montepaschi je došao bez ikakvih problema protiv Fenerbahçea rezultatom 101-58.

Pitanje pobjednika riješeno je već na poluvremenu kada je domaćin imao 25 poena viška (50-25), a prednost se u nastavku samo povećavala. Kšištof Lavrinovič bio je najefikasniji igrač pobjedničke ekipe s 20 koševa i 6 skokova, a sjajnu pomoć imao je u Davidu Hawkinsu koji je zabio 17 koševa. Kod gostiju je najbolji bio Lynn Greer s 18 koševa, a hrvatski košarkaš Gordan Giriček je za 18 minuta na parketu ostvario učinak od 5 koševa (dvice 1/2, trice 1/3), 1 skoka, 1 asistencije i 4 izgubljene lopte.

U utakmici skupine D Panathinaikos je slavio protiv Prokoma 74-66 i tako došao do sedme pobjede sezone. Atenski sastav su do slavlja predvodili Mike Batiste i Drew Nicholas s 13 koševa, dok se kod Prokoma istaknuo Daniel Ewing s 19 koševa.