Montpellier kod Bordeauxa s igračem više promašio dva penala i jedva iščupao bod

NA GOLEMIM su mukama bili nogometaši Bordeauxa u derbiju 27. kola francuskog prvenstva. No, preživjeli su i crveni karton i dva jedanaesterca dosuđena protiv njih, da bi tek u posljednjim trenucima ostali bez pobjede protiv Montpelliera (1:1).

Ogromnu je priliku imao Montpellier da zasjedne na prvo mjesto Le Championnata, doduše s dvije utakmice više. No, na vratima aktualnog prvaka u nedjelju je sjajan bio Cedric Carasso koji je u manje od deset minuta obranio dva udarca s bijele točke.

U 32. minuti je Michaël Ciani u kaznenom prostoru srušio Victora Huga Montana za što je dobio izravni crveni karton. No, udarac Alberta Coste s bijele točke nije pronašao cilj, točnije lopta je završila u rukama Carassoa.

Sedam minuta nakon toga gosti su dobili novu priliku. Ovaj je put rukom u šesnaestercu igrao Mathieu Chalme, ali Victor Montano je uprskao i tu priliku, a Carasso je ponovno postao junak.

Kazna za Montpellier je došla u 59. minuti, a strijelac za domaćina je deveti put ove sezone bio Marouane Chamakh. I kad se već činilo da će Bordeaux uzeti sva tri boda, Costa se iskupio za promašeni jedanaesterac. Kad nije uspio pogoditi s bijele točke, pogodio je iz slobodnog udarca, zahvaljujući i lošoj reakciji dotadašnjeg junaka Carassoa.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic zaigrao je za Bordeaux od 77. minute, dok je u gostujućem dresu svih 90 minuta odradio BiH-reprezentativac i bivši branič Zagreba Emir Spahić. Zaradio je žuti karton.

Priliku da se približi Bordeauxu propustio je Marseille koji je odigrao samo 1-1 protiv Lorienta, a istim je rezultatom završila i treća nedjeljna utakmica u kojoj je Grenoble dočekao Le Mans. Josip Tadić je za domaćine igrao od 86. minute.

Bordeaux još uvijek ima dvije utakmice manjka u odnosu na najbliže pratitelje.