LIGE PETICE

Roma pobjedom pomogla proslaviti veliki jubilej svog trenera

UTAKMICOM Rome i Sassuola zaključen je nedjeljni program trećeg kola talijanskog prvenstva. Susret u Rimu, jubilarni za Josea Mourinha kojem je ovo bila 1000. utakmica u funkciji trenera, završio je rezultatom 2:1 za njegovu momčad.

Romu je u vodstvo na asistenciju Lorenza Pellegrinija doveo Bryan Cristante u 37. minuti, a na 1:1 je izjednačio Filip Đuričić u 57. Sassuolo je u prve tri utakmice Serie A postigao četiri gola, a u trima je sudjelovao srpski reprezentativac. Dvaput je zabio i jednom asistirao.

Konačnih 2:1 za Romin nastavak savršenog niza u kojem je sad na tri pobjede iz isto toliko utakmica postavio je Stephan El Shaarawy u drugoj minuti sudačkog produžetka utakmice.

Mourinho je tako odradio svoju 1000. utakmicu u trenerskoj karijeri u kojoj je osvojio 25 trofeja. Večeras je pobijedio 639. put.