JOSÉ MOURINHO, trener Real Madrida, smatra da se suparnički igrači prema Viníciusu Júnioru odnose s pretjeranom grubošću i zatražio je od sudaca da mu osiguraju bolju zaštitu. Nakon nedavne pobjede protiv Espanyola, Mourinho je tretman brazilskog napadača usporedio s maltretiranjem, piše Goal.com.
Kritika suđenja
Uoči domaće utakmice protiv Real Sociedada, trener Real Madrida José Mourinho javno je kritizirao tretman koji Vinícius Júnior ima kod sudaca i protivničkih igrača. Podsjetio je na nekažnjeni prekršaj na Brazilcu na početku utakmice protiv Espanyola, koju je Real dobio s 2:1.
Álex Calatrava, igrač koji je skrivio prekršaj, kasnije je zabio gol, a žuti karton dobio je tek nakon novog duela s Viníciusom. Mourinho je izravno optužio suce da ne sankcioniraju sve grublje startove na brazilskog napadača.
Usporedba s maltretiranjem
Mourinho je usporedio česte i oštre prekršaje na Viníciusa s ponašanjem djece. Istaknuo je da se protivnici osjećaju ohrabrenima kada suci na početku utakmice ne sankcioniraju grubu igru. "To je kao s djecom. Mala djeca idu onoliko daleko koliko im dopustite. S igračima je ista stvar", rekao je Mourinho novinarima.
Dodao je kako VAR nije ispravno reagirao tijekom utakmice s Espanyolom i naglasio da je zaštita igrača od agresije isključivo odgovornost glavnog suca na terenu.
Reakcije igrača
Mourinho je stao u zaštitu svojeg igrača od grubih prekršaja, ali je i priznao da Vinícius može poboljšati svoje ponašanje na terenu. Smatra da bi napadač mogao bolje reagirati na provokacije s tribina te treba razlikovati uobičajene nogometne uvrede od rasizma.
Unatoč tome, ponovio je da je fizička zaštita igrača od nasrtaja i frustracija protivnika isključiva odgovornost sudaca. Mourinho je kroz šalu dodao kako bi on sam, s obzirom na svoj temperament, vjerojatno bio isključen nakon samo nekoliko minuta da se prema njemu tako odnose na terenu.
Status momčadi u prijelaznom roku
Mourinho je komentirao i stanje momčadi u završnici prijelaznog roka. Nakon što je u utakmici protiv Espanyola već zaigralo šest novih pojačanja, trener je poručio da je momčad kompletirana.
Priznao je da su u nogometu uvijek mogući iznenadni odlasci ili velike ponude drugih klubova u posljednjim danima roka. Ipak, istaknuo je da je potpuno zadovoljan postojećim igračkim kadrom uoči prve ovosezonske utakmice na stadionu Santiago Bernabéu.