Mustafi i Xhaka proslavili gol albanskim orlom

ARSENAL je u 4. kolu Premiershipa pobijedio Cardiff u gostima 3:2 i tako došao do druge pobjede u sezoni.

Vodeći gol za Topnike zabio je Shkodran Mustafi u 12. minuti, a Englezi su se odmah raspisali o njegovoj proslavi. Mustafiju je iz kornera nabacio Granit Xhaka, a on je glavom zakucao loptu u gol. Otrčao je prema suigraču i rukama prekriženima u oblik dvoglavog albanskog orla proslavio gol sa Xhakom.

Istim onim Xhakom koji je na utakmici 2. kola Svjetskog prvenstva protiv Srbije na isti način proslavio gol za 1:1, a to je učinio i Shaqiri nakon gola u 92. minuti za pobjedu. On i Xhaka su zbog proslave koja je imala političke konotacije kažnjeni s po 10.000 dolara, a njihova reakcija izazvala je buru negodovanja u Srbiji. Srpski nogometni savez čak je od FIFA-e tražio da švicarske igrače suspendira, no do toga nije došlo.

Xhaka i Shaqiri porijeklom su s Kosova, kao i Shkodran Mustafi koji je rođen u Njemačkoj, ali su mu roditelji Albanci. Xhakin otac Ragip bio je tri i pol godine u zatvoru zbog toga što je sudjelovao u demonstracijama na Kosovu.