Na današnji dan Bale je legendarnim trkom srušio Barcelonu u finalu Kupa kralja

NA DANAŠNJI dan prije deset godina Real Madrid osvojio je Kup kralja pobjedom rezultatom 2:1 protiv Barcelone u Valenciji. Utakmicu je obilježio nevjerojatni pobjednički gol Garetha Balea. Real koji je bio bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda poveo je u 11. minuti preko Angela Di Marie.

Real je imao više prilika da riješi utakmicu, ali promašio je brojne prilike i kazna je stigla u 66. minuti. Barcelona je izborila korner na lijevoj strani, a Marc Bartra je pobjegao neopreznom Pepeu te sjajnim udarcem glavom svladao nemoćnog Ikera Casillasa.

Djelovalo je kao da utakmica ide prema produžecima, ali u 85. minuti vidjeli smo možda i najbolji trk u povijesti. Fabio Coentrao je proigrao Balea duboko u vlastitoj polovici, a nezaustavljivi Velšanin je poput brzog vlaka projurio pored Bartre, u jednom trenutku čak izašao i izvan terena, a na kraju je matirao Pinta i zabio za pobjedu.