Najluđa utakmica sezone: Imali 54 udarca na gol i izgubili

NI 54 UDARCA na gol, ni 79 posto posjeda lopte, ni 90 posto točnih dodavanja nije bilo dovoljno nogometašima Nacionala iz bolivijskog Potosija da u 1. kolu Copa Sudamericane (južnoamerička verzija Europa lige) pobijede venezuelsku Zuliju. Dapače, izgubili su je.

Bolivijci su apsolutno dominirali svih 90 minuta, ali nisu uspjeli zabiti nijednu od šest-sedam čistih šansi. Triput su pogađali stativu, gostujući golman je radio čuda na golu i, kako to obično biva, za promašaje su bili kažnjeni u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U jeku napada domaćina Martinez je povukao kontru i dodao Moyi koji je pogodio suprotni kut za konačnih 0:1. Igračima Zulije to je bio jedini kontakt s loptom u protivničkom šesnaestercu. Koliki je Nacional bio favorit dovoljno govori podatak da je na kladionicama koeficijent na njegovu pobjedu bio 1,10, a na goste čak 19.