Nakon vikenda slavnih, samo Kasun na terenu

NAKON All Stars vikenda NBA liga se vratila svom ustaljenom ritmu. Na rasporedu je bilo čak 12 susreta, a nastupili su i svi klubovi u kojima igraju hrvatski košarkaši. Međutim, od četvorice hrvatskih predstavnika u najjačem košarkaškom razredu zaigrao je tek Mario Kasun, dok Gordan Giriček, Zoran Planinić i Toni Kukoč nisu nastupili.

Kasun je u dresu Orlanda na gostovanju u Clevelandu zaigrao 5 minuta, ubacio 2 koša uz šut 1-2 i upisao jedan skok. Orlando je izgubio 92:105, a najefikasniji igrač u redovima Cavaliersa bio je LeBron James (26), dok je goste predvodio Dwight Howard (23).

U obračunu Kukočevih Bucksa i Planinićevih Nets slavili su gosti 89:85. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, nakon prve dionice Bucksi su vodili 24:12, no preostale tri dionice protekle su u dominaciji New Jerseya. Preokret Netsa je započeo kada se probudio Vince Carter koji je postigao 45 koševa, a od čega čak 38 u drugom poluvremenu.

"Kada je Vince proigrao naš zadatak je bio hraniti ga loptama," kazao je Jason Kidd nakon što je upisao 12 koševa, 13 asistencija i 12 skokova, što je bio njegov 71. "triple double" u karijeri. Najefikasniji igrači Milwaukeea bili su Michael Redd (18) i Bobby Simmons (18), dok je Andrew Bogut za 30 minuta postigao 8 koševa.

Poraz i to u svom Delta Centru, upisao je Utah Jazz protiv Boston Celticsa (83:103). Gordan Giriček nije nastupio, a pitanje pobjednika razriješila je treća četvrtina koju je Boston dobio 37:17.

"U trećoj četvrtini moji igrači uopće nisu igrali obranu. Primili smo 37 koševa, što se jednoj ozbiljnoj momčadi ne smije dogoditi," ljutio se trener Utaha, Jerry Sloan. Jedan od razloga 28. poraza sezone za "Jazzere" je svega 33 posto šuta iz igre, te 14 posto za šuta za tri poena.

Vodeća momčad prvenstva, Detroit pobijedila je Atlantu (97:87) i upisala 43. pobjedu sezone, uz devet poraza. Richard Hamilton (24 koša), Rasheed Wallace (21 koš, 12 skokova), Chaunncey Billups (19 koševa, 15 asistencija), Ben Wallace (9 koševa, 17 skokova i 5 blokada), te Tayshaun Prince (14 koševa) bila je petorka koja je porazila Hawkse. Ostatak momčadi Pistonsa postigao je svega 10 koševa. U redovima Hawksa najraspoloženiji je bio Al Harrington sa 20 koševa i 10 skokova.

Rezultati susreta NBA lige:

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 105:92 (Mario Kasun je za orlando igrao 5 minuta, te postigao 2 koša uz šut 1-2 i upisao jedan skok)

Indiana Pacers - New Orleans Hornets 97:75

Washington Wizards - Minnesota 90:78

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 97:87

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 85:89 (Toni Kukoč nije igrao za Milwaukee, a Zoran Planinić nije igrao za Netse)

Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 94:88

Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 93:91

San Antonio Spurs - Seattle Supersonics 103:78

Denver Nuggets - Charlotte Bobcats 100:84

Utah Jazz - Boston Celtics 83:103 (Gordan Giriček nije nastupio za Utah)

2. Utah 25 28 .472 3

3. Minnesota 23 30 .434 5