Napadač razočaran Dalićem i bek Hrvatske donijeli Rangersima prolaz u kupu

RANGERSI su na svom Ibroxu pobijedili drugoligaša Partick Thistle 3:2 u osmini finala kupa. Ključan doprinos za prolazak u finale dali su hrvatski igrači škotskog velikana. Njihov učinak je bitan jer se drugoligaš pokazao kao snažan suparnik slavnom domaćinu.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Holta iz penala, a Antonio Mirko Čolak, koji je nedavno otkrio kako je ogorčen što ga Dalić nije zvao na SP, u 50. minuti je skočio i lijepo zakucao za izjednačenje. Napadaču Rangersa to je 15. gol u 30. nastupu za klub ove sezone. Preokret i vodstvo Gersima donio je Tillman u 71. minuti, ali Tiffoney je samo tri minute izjednačio za Partick. Konačnih 3:2 za Rangerse postavio je stoper Sands.

On je četiri minute prije kraja glavom zabio na odličan ubačaj Borne Barišića iz kornera. Lijevom bočnom Rangersa i reprezentacije Hrvatske ovo je deveta asistencija sezone te 43. ukupno otkako je u ljeto 2018. došao u klub iz Osijeka.