LIGE PETICE

NAPOLI - ATALANTA 2:2 Dinamov rival u LP-u spasio se golčinama u derbiju Serie A

U DERBIJU 10. kola talijanskog prvenstva Napoli i Atalanta igrali su 2:2.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Nikole Maksimovića, a prvo izjednačenje Atalanti na ovoj utakmici u 41. minuti donosi Remo Freuler nakon sjajne akcije te duplog pasa Josipa Iličića i Rafaela Toloija.

Potonji je proigrao Freulera, koji s desne strane ulazi u kazneni prostor i pogađa kroz noge Napolijevog golmana Alexa Mereta.

Napoli u 71. minuti dolazi u novo vodstvo nakon također lijepe akcije. Fabian Ruiz odlično je proigrao Areka Milika, koji izlazi sam pred Atalantinog vratara Pierluigija Gollinija, zaobilazi ga i poentira.

No bod Atalanti pet minuta prije kraja donosi Toloi još jednom sjajnom asistencijom i Josip Iličić efektnim golom. Ovom golu prethodilo je rušenje Napolijevog napadača Fernanda Llorentea u kaznenom prostoru domaćih, no sudac Piero Giacomelli pustio je igru i tako omogućio gol spasa za goste.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimke Atalantinih golova možete pogledati OVDJE i OVDJE.