Nastavljen Ballackov gubitnički niz

KAPETAN njemačke nogometne reprezentacije, Michael Ballack, stisnuo je zube nakon ozljede, razbio arkadu u finalu Eura, ali ponovno je ostao bez konačne nagrade.

Porazom 0:1 u finalu Europskog nogometnog prvenstva, Ballack je nastavio svoj gubitnički niz velikih utakmica i zaokružio ga na deset.

Godina 2000.

U posljednjoj utakmici prvenstva Bayeru je bio potreban bod protiv Unterhachinga da osvojio naslov njemačkog prvaka, no poraženi su 0:2 u utakmici u kojoj je Ballack postigao i autogol, pa je naslov je pripao Bayern Münchenu.

Godina 2002.

Ballackov Bayer zaostao za dortmundskom Borussijom u prvenstvu, izgubio finale Njemačkog kupa od Schalkea i finale Lige prvaka od Real Madrida.

Njemačka izgubila finale Svjetskog prvenstva od Brazila 2:0. Ballack zbog kartona nije niti smio nastupiti.

Godina 2004.

Ballack prešao u Bayern München i prvenstvo završio na drugom mjestu.

Godina 2007.

Igrajući za Chelsea završio gledajući u leđa Manchester Unitedu u Premierligi

Godina 2008.

Ballackov Chelsea ponovno dugi u Premierligi u kojoj je Manchester United osvojio naslov.

U finalu Lige prvaka pretrpio još jednu “pljusku” od Manchester Uniteda.

Njemačka predvođena Ballackom izgubila finale Eura.