NBA: 14 koševa Kukoča

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi svladali su u gostima Philadelphia Sixerse (81:76), a hrvatski košarkaš je za 24 minuta igre imao 14 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Domaćim košarkašima nije pomogao ni povratak najboljega strijelca lige Allena Iversona, koji je pkmalo "zahrđao" nakon deset takmica stanke zbog ozljede. Iverson je završio sa 18 poena - deset manje od svojega prosjeka, a pritom je šutirao 6:18 i izgubio sedam lopti. Na drugoj strani, Bucksi su iskoristili nadahnuće Desmonda Masona (24) koji je samo u drugoj četvrtini dao 17 poena i prektički odlučio dvoboj.

Detroit Pistonsi su u tvrdoj utakmici svladali Boston Celtics (78:68), a čovjek odluke bio je Tayshaun Prince (13) koji je dao sedam koševa u ključnoj seriji 11:0 u završnici utakmice. Ove sezone Pistonsima u 35 utakmica nitko nije zabio 100 poena.

Indiana Pacersi se doma nisu mučili (87:65) sa Miami Heatom, a Jermaine ONeal (22) i Ron Artest (22) su se pobrinuli da Pacersi petom pobjedom u nizu ostanu na prvom mjestu Istoka i drugom u cijeloj ligi.

Prvaci San Antonio Spursi potvrđuju da su u velikoj formi svladavši 98:74 ove sezone opasne Denver Nuggetse, kojima je Tim Duncan ubacio 30 poena, uz 12 skokova i 7 asista. U zadnjih 15 utakmica Spursi su izgubili samo jednu i trenutno imaju četvrti omjer lige.

U "Sjevernom derbiju" Seattle SuperSonicsi su nakon produžetka dobili Portland Trail Blazerse (119:108), a briljirao je Ray Allen sa 42 poena, od čega čak 27 u zadnjoj četvrtini i produžetku. Blazersi su imali +18 u drugom poluvremenu, ali su i to uspjeli prokockati, pa ostaju najgora gostujuća momčad lige sa tek jednom pobjedom u 13 utakmica.

Houston Rocketsi su sa 83:65 dobili Golden State Warriorse, iako im je najbolji strijelac Steve Francis dao svega dva poena.

Utah Jazz su sa 108:94 svladali Dallas Mavericks zahvaljujući dvojcu Radja Bell (25) - Andrej Kiriljenko (21). Dirk Nowitzki je postigao 24 poena za Dallas kome ove sezone jako loše ide izvan svoje dvorane - dobili su svega 4 od 16 utakmica.