NBA: 17 koševa Kukoča, 6 koševa Planinića

KOŠARKAŠI Miwaukeeja su uz puno muke došli do vrijedne domaće pobjede nad Miamijem 108:104. Jedanaest minuta prije kraja susreta imali čak 21 poen viška, ali su zamalo sve upropastili.

Gosti su napravili seriju 248 i četiri minute prije kraja bili su na samo pet koševa zaostatka (91:96). No, Bucksi su se ipak uspjeli izvući i doći do pobjede.

Najbolji kod Bucksa bili su Michael Redd sa 27 i Desmond Mason sa 21 košem. Toni Kukoč je za 27 minuta upisao 17 koševa (šut 6-9), 6 skokova i 2 dodavanja.

Miami je predvodio Eddie Jones sa 25 poena, a Lamar Odom dodao je 22.

U derbiju večeri Lakersi su u gostima uvjerljivo svladali New Jersey Netse, najbolju momčad na Istoku u posljednje dvije sezone. Na kraju je bilo 100-83 za Lakerse, koji su odigrali odličnu obranu. Naime, Netsi su u prve tri četvrtine ubacili tek 51 koš.

Najbolji kod Lakersa bio je Shaquille ONeal sa 19 koševa i 14 skokova. Gary Payton dodao je 16, Horace Grant 14, a Kobe Bryant 11 poena i 10 skokova.

Richard Jefferson sa 19 koševa bio je najefikasniji kod New Jerseya, za koje je Planinić odigrao 20 minuta. Ubilježio je 6 koševa (šut 3-8), 4 skoka i 6 asista.

Philadelphia je kod kuće pobijedila jedne od favorita Zapada Minnesota Timberwolvese 81-74, unatoč činjenici što su igrali bez Allena Iversona i Glenna Robinsona. Najbolji kod Sixersa bio je Aaron McKie sa 18 koševa, a Minnesotu je predvodio Kevin Garnett sa 27 poena i 13 skokova.