NBA: 8 koševa Tonija Kukoča

MILWAUKEE BUCKSI izgubili su na gostovanju protiv Dallasa 92:101, a Toni Kukoč je za Buckse igrao 27 minuta i pritom postigao 8 koševa, šut 47, uz 7 skokova i 4 asistencije.

Bio je to 16. poraz Bucksa ove sezona, a za 50-postotni učinak nedostaje im jedna pobjeda. Dallas je dominirao cijelu utakmicu, na poluvremenu su imali 20 koševa prednosti. No gosti se nisu predavali i dvije minute prije kraja utakmice došli su na minus 3 (90:93). Sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Dirk Nowitzki ubacivši dvije uzastopne trice. "Cijelu utakmicu sam tražio ritam, no pronašao sam ga kada je bilo najvažnije," kazao je Nijemac, koji je postigao ukupno 20 koševa, uz 11 skokova. Najefikasniji u redovima Dallasa bio je Antoine Walker (22 koša, 14 skokova), dok je prvi strijelac Bucksa bio Michael Redd (25 koševa).

Jedan od najboljih mladih košarkaša NBA lige, LeBron James proslavio je svoj 19. rođendan, no košarkaši Indiane nisu imali obzira prema zvijezdi Clevelanda. Pacersi su slavili 92:89, ubilježivši 23. pobjedu sezone (uz deset poraza). Jermaine ONeal (21) i Ron Artest (18) predvodili su goste, dok je LeBron James bio prvi strijelac Cavsa sa 22 koša, ali uz šut 9-20. Bruno Šundov nije bio u sastavu Clevelanda.

Kalvarija Grizzliesa se nastavlja. Momčad iz Memphisa upisala je i sedmi uzastopni poraz. Ovoga puta slavio je Seattle 105:99. Supersonicse su predvodili Rashard Lewis (33) i Ray Allen (22), a domaćine Pau Gasol (32 koša i 11 skokova).

New York je ostvario i četvrtu uzastopnu pobjedu, pobijedivši Miami 102:73, što je najduži pobjednički niz Knicksa u posljednja 23 mjeseca. I ovoga puta NY je uvjerljivo slavio, upisavši treću uzastopnu pobjedu s više od 20 koševa razlike. Keith Van Horn je bio najbolji sa 22 koša, dok je goste predvodio Lamar Odom sa 19 koševa.

REZULTATI susreta NBA lige:

Washington - Atlanta 73:83

Cleveland - Indiana 89:92 (Bruno Šundov nije bio u momčadi Clevelanda)

New York - Miami 102:73

Minnesota - Chicago 98:93

Memphis - Seattle 99:105

Dallas - Milwaukee 101:92 (Toni Kukoč je za 27 minuta postigao 8 koševa za Milwaukee, šut 4-7, uz 7 skokova i 4 asistencije)

Denver - Toronto 74:81