NBA: Bucksi ponovo preko 50 posto

MILWAUKEE BUCKSI 100:94 pobjedom u Washingtonu protiv domaćih Wizardsa ponovno su se uspeli do učinka većeg od 50 posto. Najzaslužniji za 17. pobjedu Bucksa bili su Michael Redd sa 27 i Tim Thomas sa 23 koša, dok je naš Toni Kukoč na terenu proveo tek 13 minuta, a za to je vrijeme ubacio 6 poena (šut iz igre 12, trica 12, slobodna bacanja 34) uz 4 asistencije i 2 skoka.

Kod domaćina jednu od rijetkih dobrih predstava prikazao je prvi izbor "drafta" 2001. godine, Kwame Brown sa 23 pogotka i 11 skokova, Gilbert Arenas je dodao 18.

Los Angeles Clippersi uživali su u jednoj od rijetkih pobjeda protiv gradskih suparnika Lakersa koje su svladali sa 101-98. No, Lakersi su po završetku dvoboja imali primjedbe na neke prosudbe sudaca u završnici. Tako je Derek Fisher uvjeren da ga je pri rezultatu 99-98 11 sekundi prije kraja Elton Brand blokirao uz prekršaj, ali suci se nisu oglasili, dok je Gary Payton siguran da je Keyon Dooling u sljedećoj akciji, pri rezultatu 100-98, njegovo polaganje izbacio u silaznoj putanji, no niti tada suci nisu ništa svirali. Uz sve to, Payton je ipak imao priliku da tricom sa zvukom sirene izbori produžetak, ali nije bio precizan.

Elton Brand odigrao je sjajnu utakmicu postigavši 30 koševa, 15 puta uspješno skočivši, te podijelivši 6 asistencija i 5 blokada, dok je Quentin Richardson dodao 20 za pobjednike. U sastavu Lakersa, koji su igrali bez Karla Malonea, koji je prvi put u svojoj 19-godišnjoj karijeri postavljen na listu ozlijeđenih, i Shaquillea ONeala, koji se ozlijedio u dvoboju protiv Seattlea prije dva dana, briljirao je Kobe Bryant sa 44 ubačaja i 10 skokova, ali jedinu podršku imao je u Stanislavu Medvedenku koji je postigao 18 poena.

New Jersey Netsi serijom 17-2 sredinom posljednje četvrtine osigurali su konačnu 95-85 pobjedu protiv New York Knicksa. Jason Kidd postigao je 19 od svojih 35 koševa u četvrtoj četvrtini, a tomu je pridodao i 13 asistencija i 8 skokova, dok je Kerry Kittles ubacio 20. Keith van Horn predvodio je Knickse sa 21 košem i 11 skokova, Allan Houston je ubacio 17, dok je Dikembe Mutombo sakupio čak 10 blokada.

Sacramento Kingsi imali su sjajnu šutersku večer (58.4 posto), te zahvaljujući tome visoko porazili Seattle SuperSonicse sa 130-99. Predrag Stojaković sa 24 poena predvodio je sedmoricu Kingsa sa dvoznamenkastim učinkom, dok je Sonicse predvodio Rashard Lewis sa 18 pogodaka.

Toronto Raptorsi bez većih su problema svladali Phoenix Sunse sa 93-83. Vince Carter ubacio je 23, a Donyell Marshall 15 uz 15 skokova za Raptorse, dok su najbolji kod Snsa bili Stephon Marbury sa 17 i Joe Johnson sa 14 poena.

REZULTATI NBA lige:

Toronto - Phoenix 83-73

Washington - Milwaukee 94-100

Toni Kukoč - 13 minuta, 6 koševa (šut iz igre 1-2, trica 1-2, slobodna bacanja 3-4), 2 skoka, 4 asistencije

New York - New Jersey 85-95