NBA: Carter izvuko Raptorse

KOŠARKAŠI Toronto Raptorsa sinoć su u uzbudljivoj završnici pobijedili Portland 101:97. Najbolji igrač momčadi Vince Carter kod rezultata 95:95 pogodio je tricu i dva slobodna bacanja.

Toronto tako nakon tri utakmice nove sezone ima isto toliko pobjeda i to je najbolji start Raptorsa u 10-godišnjoj povijesti kluba.

Carter je bio najefikasniji igrač domaće momčadi sa 25 poena. Donyell Marshall dodao je 16 koševa i 9 skokova, a Jalen Rose 16 poena i 8 uhvaćenih lopti. Na 16 poena zaustavio se i branič Rafer Alston.

Kod Portlanda najbolji je bio Zach Randolph sa 33 poena i 15 skokova. Randolph je u Toronto stigao vlastitim aranžmanom, budući da je prespavao let kojim su igrači Trailblazersa otputovali na utakmicu.

Seattle je na domaćem terenu uvjerljivo svladao jedne od favorita Zapada San Antonio Spurse 113-94. Domaćini su posebno raspoloženi bili u posljednjoj četvrtini u kojoj su zabili čak 41 koš. Bila je ovo prva pobjeda Seattlea nad San Antonijom u posljednjih osam utakmica.

Najefikasniji igrač susreta bio je Rashard Lewis sa 27 koševa. Ray Allen ubacio je 24, a Danny Fortson 15 poena i 13 skokova.

Spurse su predvodili Tony Parker i Manu Ginobili sa po 21 košem, dok je Tim Duncan zaustavljen na 17 poena, ali uz šut od svega 25 posto (4-16).

Lakersi su, predvođeni Kobeom Bryantom, pred svojim navijačima dobili Atlanta Hawkse 106-90. Domaćini su utakmicu riješili prije ulaska u posljednju četvrtinu. Uoči posljednjih 12 minuta imali su 21 poen viška (87-66).

Kobe Bryant ubacio je 24 koša, a odlično su ga pratili Caron Butler sa 22 poena i Chris Mihm, koji je upisao 19 koševa i 10 skokova.

Al Harrington sa 22 i Antoine Walker sa 20 koševa bili su najefikasniji kod Atlante.