NBA: četvrta pobjeda Orlanda

NAKON što su napokon prekinuli dugi niz poraza, košarkaši Orlando Magica ubilježili su i treću pobjedu u posljednja tri dvoboja, ovoga puta na gostovanju kod Atlanta Hawksa od kojih su bili uspješniji sa 105-102.

Veliku zahvalu za ovu pobjedu igrači Magica mogu uputiti razigravaču Hawksa Jasonu Terryju koji je u posljednjoj minuti, u koju se ušlo s vodstvom Hawksa od 96-95, izgubio dvije lopte i omogućio gostima preokret. Prvo strijelac Magica bio je Tracy McGrady sa 30 koševa, Juwan Howard je dodao 20, a Gordan Giriček je za 38 minuta provedenih u igri ubacio sedam koševa (šut 3-10, trica 1-3) uz 7 skokova i 1 asistenciju. Najbolji u sastavu Atlante bili su Shareef Abdur-Rahim sa 25 i Stephen Jackson sa 20 ubačaja.

Derbi večeri odigran je u portlandskom Rose Gardenu, a domaći Trail Blazersi uspjeli su svladati Los Angeles Lakerse sa 112-108. Veliku utakmicu odigrala su čak trojica Blazersa, Rasheed Wallace je ubacio 28, Damon Stoudamire 25, a Zach Randolph 24 koša, te tomu pridodao i 11 skokova. Lakerse, koji su izgubili drugu utakmicu zaredom, je predvodio Kobe Bryant sa 35 ubačaja, Shaquille ONeal je dodao 22 uz 10 skokova, dok su veterani Gary Payton i Karl Malone ubacili po 14 poena.

Memphis Grizzliesi upisali su najveću pobjedu u povijesti kluba svladavši New Jersey Netse s visokih 47 koševa razlike, 110-63, te tako dvostrukim finalistima nanijeli treći najteži poraz otkako se natječu u NBA ligi. Bonzi Wells je bacio 22 koša, a Mike Miller i Stromile Swift po 18 za Grizzliese, dok je Kenyon Martin sa skromnih 12 pogodaka bio prvi strijelac Netsa. Inače, Zoran Planinić se od petka nalazi na listi ozlijeđenih bog "istegnuća vrata".

New York Knicksi uspjeli su u svom Madison Square Gardenu prekinuti niz od šest poraza 95-88 pobjedom protiv ove sezone odličnih Denver Nuggetsa. Ujednačen napad Knicksa predvodili su Keith van Horn sa 16, te Allan Houston i Antonio McDyess sa po 15 koševa. Za Nuggetse najviše je ubacio "rookie" Carmelo Anthony - 25.

U dvoboju posljednje i prve momčadi skupine Central, pobjedu je odnijela - posljednja. Chicago Bullsi svladali su Indiana Pacerse sa 86-75 prvenstveno zahvaljujući odličnoj igri u trećoj četvrtini. Jamal Crawford i Kirk Hinrich ubacili su po 18 koševa za Bullse, dok je Ron Artest sa 23 poena bio najefikasniji kod Pacersa.

Iako su zaustavili Tima Duncana na samo osam koševa, Houston Rocketsi ponovno su izgubili od San Antonio Spursa, a razog je ponovno bio u lošem napadu, Spursi su na koncu slavili sa 86-73. Branitelje naslova predvodili su Emanuel Ginobili sa 16 i Radoslav Nesterovič sa 14 koševa, dok je Steve Francis ubacio 17 za Rocketse.

Paul Pierce uspio je nadigrati LeBrona Jamesa, a Boston Celticsi su u Clevelandu stigli do pete uzastopne pobjede svladavši domaće Cavalierse sa 105-98. Pierce je ubacio 41 koš, dok se James zaustavio na 37, što mu je najbolji učinak karijere.

Los Angeles Clippersi odličnom su igrom pod obručima uspjeli svladati Phoenix Sunse sa 106-91. Quentin Richardson ubacio je 25 koševa, Corey Maggette je dodao 23, a Elton Brand 21 uz 14 skokova za Clipperse, dok je Stephon Marbury predvodio Sunse sa 30 ubačaja.

Rezultati utakmica NBA lige:

Atlanta - Orlando 102-105

Gordan Giriček - 38 minuta, 7 koševa (šut 3-10, trica 1-3), 7 skokova, 1 asistencija, 1 osvojena i 2 izgubljene lopte

Cleveland - Boston 98-105