NBA: Giriček 6 koševa, Kukoč 2

PREDVOĐEN sjajnim Tracy McGradyem (39 koševa) Orlando je na gostovanju pobijedio Washington i tako upisao 13. pobjedu sezone. McGrady je u ponedjeljak protiv Clevelanda izjednačio rekord NBA lige postigavši u prvom poluvremenu osam trica, međutim kasnije je napustio teren zbog ozljede. Protiv Washingtona se vratio u velikom stilu.

"Ponovo sam ušao u ritam. Osjećam se odlično," kazao je McGrady koji je pridodao i 9 skokova, te 10 asistencija. Odličan je bio i Rod Strickland sa 14 koševa i 10 asistencija. Hrvatski reprezentativac Gordan Giriček nije imao svoj dan. Igrao je 26 minuta i postigao 6 koševa, šut 3-5, trice 0-2, te upisao 5 skokova i jednu ukradenu loptu. U redovima domaćina prvi strijelac je bio Juwan Howard (21 koš), dok je Kwame Brown dodao 15 koševa i 15 skokova.

Sinoć je nastupio i Toni Kukoč, koji je u dresu Milwaukeea na gostovanju u New Orleansu odigrao 21 minutu, postigao 2 koša, šut 1-6, trice 0-1, uz 4 skoka i 2 asistencije. U neizvjesnoj završnici Bucksi su upisali poraz 100:101. Pobjednički koš za Hornetse postigao je Jamal Mashburn, koji je prikupio 24 koša. "Loše sam otvorio utakmicu, no u drugom poluvremenu mi se otvorilo," kazao je Mashburn, koji se vratio na teren nakon lakše operacije koljena. Baron Davis je dodao 23 koša i 10 asistencija, a Jamaal Magloire 16 koševa i 11 skokova. Bila je to treća uzastopna pobjeda Hornetsa. Prvi strijelac Milwaukeea bio je Michael Redd sa 40 koševa.

Rezultati susreta NBA lige:

Boston - Detroit 103:106

Cleveland - Miami 94:93

Indiana - Phoenix 101:79

Washington - Orlando 100:104 (Gordan Giriček je za orlando odigrao 26 minuta i postigao 6 koševa, šut 3-5, trice 0-2, te upisao 5 skokova i jednu ukradenu loptu)

Toronto - Philadelphia 94:84

New Orleans - Milwaukee 101:100 (Toni Kukoč je za Milwaukee odigrao 21 minutu, postigao 2 koša, šut 1-6, trice 0-1, uz 4 skoka i 2 asistencije)

Memphis - Portland 76:88

Denver - Chicago 115:99

Utah - Dallas 91:88

Houston - Sacramento 94:99

Golden State - Minnesota 97:90

La Lakers - Seattle 96:82