NBA: Giriček 7, Kukoč 4 koša, Planinić nije igrao

TORONTO RAPTORSE i dalje prati nevjerojatna sreća u ovoj NBA sezoni, Raptorsi su u Orlandu upisali svoju osmu pobjedu, a njih sedam su ostvarili sa šest ili manje koševa prednosti. Iznimka nije bio niti dvoboj protiv domaćeg Magica kojega su dobili sa minimalnih 87:86, te tako nanijeli Orlandu 15. uzastopni poraz.

Pobjedu Torontu osigurao je Alvin Williams pogodivši dva slobodna bacanja za 87-84 2.3 sekunde prije kraja, no ključni trenutak dogodio se 12.5 sekundi prije kraja kada je Vince Carter postigao koš preko ruku Tracyja McGradyja i Juwana Howarda kojim je doveo svoju momčad u vodstvo 85-84. Inače, Carter je dvoboj okončao sa 20 koševa, a dobre suradnike je imao u Chrisu Boothu (16), te Alvinu Williamsu i Antoniju Davisu koji su postigli po 15 poena. Prvo ime Orlanda bio je McGrady sa 31 ubačajem, Howard je dodao 20, dok je naš Gordan Giriček za 34 minute provedene u igri ubacio sedam koševa (šut iz igre 2-7, trica 1-3, slobodna bacanja 2-2) uz tri skoka i dvije asistencije.

Paul Pierce je ostvario treći "triple-double" karijere, te je sa 26 koševa, te po 10 skokova i asistencija predvodio svoje Boston Celticse ka 106-96 pobjedi protiv Milwaukee Bucksa. U sastavu gostiju najefikasniji je bio Michael Redd sa 20 ubačaja, dok je Toni Kukoč u igri proveo 16 minute, te u to vrijeme ubacio tek četiri poena (šut 2-8, trica 0-4), uz 1 skok, 3 asistencije i 2 blokade.

Trener New Jersey Netsa Byron Scott u Portlandu nije koristio usluge našega Zorana Planinića, a dvostruki finalisti NBA lige izgubili su od domaćih Trail Blazersa sa 93-97. Domaći su do pobjede stigli odličnom posljednjom četvrtinom koju su dobili sa 30-20 protiv očigledno umornih Netsa kojima je ovo bila treća utakmica u četiri dana. Damon Stoudamire (28) i Zach Randolph (26) bili su najučinkovitiji kod Blazersa, dok je Jason Kidd (27) bio najbolji igrač Netsa.

Bruno Šundov ponovno je vraćen na listu ozlijeđenih igrača Clevelanda, a njegovi Cavaliersi su u Detroitu upisali i 31. uzastopni poraz na gostovanjima, niz traje još od 12. siječnja. Pistonse je do 92-88 pobjede predvodio Richard Hamilton s učinkom karijere od 44 poena. Bolji od ostalih u sastavu Cavsa bio je Ricky Davis (25).

I u 40. godini Karl Malone sposoban je ostvariti "triple-double". U to su se u petak navečer u Los Angelesu uvjerili aktualni prvaci San Antonio Spursi kojima je "Poštar" ubacio 10 koševa, te usto 11 puta uspješno skočio, te podijelio 10 asistencija za samo 26 minuta u 103-87 pobjedi Lakersa. Inače, Lakersi su nakon tri četvrtine imali i plus 29, tako da je konačni ishod i podnošljiv za Spurse. Prvi strijelac dvoboja bio je Devean George sa 19 ubačaja, Gary Payton i Kobe Bryant su za pobjednike dodali po 17, dok je goste predvodio Emanuel Ginobili sa 13.

Denver Nuggetsi ove su sezone vrlo respektabilna momčad, imaju omjer pobjeda i poraza 9-6, a u svom posljednjem nastupu u svom Pepsi Centeru uspjeli su nadvisiti i vrlo jake Dallas Maverickse i to sa 113-103. Domaće su predvodili "rookie" Carmelo Anthony (26) i Voshon Lenard (22), dok je kod gostiju, za koje nije igrao Dirk Nowitzki zbog ozljede lijevog gležnja, najupečatljiviji bio Antoine Walker (30, 15 skokova).

Momčad s najboljim omjerom u ligi (14-2) i dalje su Indiana Pacersi koji su na svom terenu svladali Philadelphia 76-erse sa 90-77. Do devete uzastopne pobjede Pacerse su predvodili Jermaine ONeal (21), Ron Artest (20), te Al AHarrington (17, 12 skokova). Kod Sixersa najefikasniji je bio Kenny Thomas (14), dok je Allen Iverson ubacio tek 12.

Sam Cassell i Latrell Sprewell napokon su pokazali zašto su ocijenjeni velikim pojačanjima Minnesota Timberwolvesa u novoj sezoni. Cassell je ubacio 25, a Sprewell 24 koša u 102-98 pobjedi Wolvesa na gostovanju kod Memphis Grizzliesa. Superzvijezda Minnesote Kevin Garnett je dodao 21 koš i 18 skokova, dok domaćima nije pomoglo niti 24 poena i 11 asistencija Jasona Williamsa, te 20 pogodaka i 12 skokova Paua Gasola.

Najugodnije iznenađenje sezone i dalje je Utah Jazz. Momčad za koju se prije starta mislilo da neće ostvariti niti 20 pobjeda ima učinak 9-6, a u petak je na svom terenu uvjerljivo svladala Seattle SuperSonicse sa 98-81. Najbolji kod pobjednika bili su raja Bell (25) i Matt Harpring (24, 10 skokova), a kod poraženih Brent Barry (20).

Predvođeni Jasonom Richardsonom (25 koševa, 13 skokova) Golden State Warriorsi svladali su u Phoenixu domaće Sunse (Penny Hardaway 16) sa 83-92, Atlanta Hawksi (Shareef Abdur-Rahim 34 koša, 12 skokova) su na svom terenu lako nadvisili Miami Heat (Eddie Jones 28) sa 95-83, dok su najuvjerljiviju pobjedu ostvarili Sacramento Kingsi (Brad Miller 29) protiv Houston Rocketsa (Cuttino Mobley 17) - 103-74.

Rezultati utakmica NBA lige:

Atlanta - Miami 95-83

Boston - Milwaukee 106-96

Toni Kukoč - 16 minuta, 4 koša (šut 2-8, trica 0-4), 1 skok, 3 asistencije, 2 blokade, 1 izgubljena lopta

Detroit - Cleveland 92-88

Bruno Šundov na listi ozlijeđenih

Indiana - Philadelphia 90-77

Memphis - Minnesota 98-102

Orlando - Toronto 86-87

Gordan Giriček - 34 minute, 7 koševa (šut 2-7, trica 1-3, slobodna bacanja 2-2), 3 skoka, 2 asistencije

Denver - Dallas 113-103

Phoenix - Golden State 83-92

Utah - Seattle 98-81

Portland - New Jersey 97-93