NBA: Giriček 8, Planinić 7 koševa

NEW YORK KNICKSI su kod kuće sa 120:110 svladali Orlando Magic, a Giriček je za 18 minuta imao 8 koševa (šut 3:4), te po jedan skok i asist.

Vjerovatno se ključna stvar za pobjedu Knicksa dogodila par sati prije utakmice kada je otpušten trener Don Chaney, a na njegovo mjesto postavljen trener iz Kuće slavnih Lenny Wilkens. On će Knickse voditi u petak protiv Seattlea, no i samo njegovo imenovanje dalo je jaki poticaj domaćim košarkašima za odličnu igru. Stephon Marbury (26,10 asista), Allan Houston (23), Keith Van Horn (22) i ostali Knicksi nemilosrdno su punili koš Orlanda, koji je izgubio i osmu od zadnjih devet utakmica, unatoč strandarno dobrom učinku Tracya McGradya (28).

New Jersey Netsi su s lakoćom dobili Washington Wizardse (115:103) sa izvrsnim Richardom Jeffersonom (30) i Rodneyem Rogersom (18, 13 skokova), koji je uspješno zamijenio suspendiranoga Kenyona Martina. kako su Netsi vrlo brzo razbili Wizzardse za 14. uspjeh u zadnjih 18 utakmica Jasona Kidda (18,13 asista) je zamijenio Zoran Planinić, a kako mu je briljanstno išlo prava je šteta što nije dobio više od 13 minuta. Bivši košarkaš Cibone je pogodio sve što je gađao (3:3, trice 1:1) za 7 koševa, uz 2 asista i skok, a Planinić je više koševa, po devet, dao samo New Orleansu i New Yorku.

Derbi večeri dobili su Minnesota Timberwolvesi, koji su sa 100:93 pobijedili prvake San Antonio Spurse zahvaljujući briljantnom Samu Cassellu (33, 9 asista) koji je u zadnjih šest minuta dao ključnih 10 koševa. Spursi su se u obrani koncentrirali na najopasnije Latrella Sprewella (24) i Kevina Garnetta (22, 10 skokova), a pustili Cassella, što se pokazalo kobnim. Ovom pobjedom Timberwolvesi su u sjajnoj seriji, izgubili su samo tri od zadnjih 20 utakmica i sada su ispred San Antonia, za koje je sinoć Tim Duncan dao kolosalnih 36 poena, 20 skokova i 7 asista. Do prije dvije večeri Spursi su imali samo jedan poraz u 18 utakmica, a onda su ih porazli Atlanta i Minnesota.

LA Lakersi su sa 97:71 uvjerljivo dobili Denver Nuggetse bez ozlijeđenih zvijezda Kobea Bryanta, Karla Malonea i Shaquillea ONeala. Ukrajinac Slava Medvedenko (22) i Gary Payton (21) najzaslužniji su što se trener Phil Jackson sada može pohvaliti sa 800-tom pobjedom u karijeri.