NBA: Kukoč 2, pobjeda Bucksa

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi svladali su u Chicagu Bullse 115:105, a hrvatski košarkaš je povratak u grad u kojem je stekao NBA slavu obilježio sa dva poena (šut 1:3), 3 asista i 2 skoka za 19 minuta igre.

Unatoč neraspoloženom Kukoču i ozljedi Keitha Van Horna, koji je teško uganuo gležanj već u prvoj četvrtini, Bucksi su slavili zahvaljujući Desmondu Masonu (23), Joeu Smithu (22), Michaelu Reddu (20) i pričuvi Damonu Jonesu (21). Apsolutno iznenađenje utakmice bio je Jannero Pargo, koji je u svom tek trećem nastupu za Bullse zabio 34 koša, te sa sedam trica izjednačio klupski rekord koji sada dijeli sa legendarnim Michaelom Jordanom.

Boston Celticsi su na krilima izvrsnog Paula Piercea (34) svladali prvake Istoka New Jersey Nets 102:93, a Zoran Planinić ponovno nije upisao ni minute za Netse, koji su igrali bez dva najbolja igrača Jasona Kidda i Kenyona Martina.

U derbiju večeri Kobe Bryant (35) i Shaquille ONeal (22,18 skokova) su odveli Los Angeles Lakerse ka pobjedi (90:73) protiv Minnesota Timberwolvesa. Bila je to sedam pobjeda zaredom Lakersa, koji su konačno igrai sa sva "Četiri asa" - Bryantom, ONealom, Karlom Maloneom (4) i Garyem Paytonom (7). Latrell Sprewell (19) i Kevin Garnett (18) su bili najbolji kod Timberwolvesa.

Chicago - Milwaukee 105-115

Toni Kukoč - 19 minuta, 2 koša (šut iz igre 1-3, trica 0-2), 2 skoka, 3 asistencije, 1 osvojena lopta

LA Lakers - Minnesota 90-73

Golden State - Washington 99-78

Seattle - Denver 102-86