NBA: Lakersi izveli podvig

DVOBOJ Los Angeles Lakersa i Dallas Mavericsa mnogi su vidjeli kao susret aktualnih i budućih NBA prvaka, a nakraju su u ´ludoj´ utakmici slavili Lakersi 105:103.

Dvoboj je opravdao velika očekivanja, a nikad jači dallas bio je na pragu da nakon 12 godina i 24 izgubljene utakmice konačno svladala Lakerse u los Angelesu. Ne samo da su bili na pragu, već je to izgledalo jako izvjesno u poluvremenu (64:36), a i prije zadnje četvrtine, kada je Dallas još uvijek vodio sa ogromnih 27 razlike.

No, Kobe Bryant (27), Shaquille O´Neal (26, 11 skokova) i ostali Lakersi napravili su podvig u zadnjem periodu, kojeg su dobili sa 44:15 i nanijeli drugi poraz lideru lige. Kod Mavsa je najviše razloga za dokazivanje imao bivši Laker Nick Van Exel sa 25 poena, a prve zvijezde momčadi Steve Nash i Dirk Nowitzki dali su po 20 koševa.

Uzbudljivo je bilo i u New Orleansu, gdje su Hornetsi teškom mukom, nakon produžetka svladali Houston Rocketse (98:96) i očuvali tradiciju nepobjedivosti (11:0) u svojoj New Orleans Areni. Jamal Mashburn (25) je bio najbolji kod New Orleansa, a Kenny Thomas (20) i Steve Francis (20) kod Rocketsa.

U Orlandu je prvi strijelac lige Tracy McGrady zabio 27 poena za sigurnu pobjedu Magica (88:78) protiv Washington Wizardsa, za koje je Michael Jordan dao 16 poena. Toronto Raptorsi nisu imali nikkavih teškoća kod kuće (103:89) protiv Chicago Bullsa, za koje nije igrao Dalibor Bagarić.

Bruno Šundov sudjelovao je sa 8 minuta i dva skoka, ali bez poena, u pobjedi svojih Boston Celticsa nad New York Knicksima (91:80). San Antonio Spursi su po 16. put zaredom pobijedili Philadelphia 76erse (98:93), a Tim Duncan je zabio 29 poena. Spursi su zadnji puta izgubili kod kuće od Sixersa kada su još Julius Erving i Moses Malone nosili dres Philadelphie.

Utah Jazz su nadigrali Memphis Grizzliese (104:71), za koje je Gordan Giriček dao 6 koševa. Memphis je ostao jedini NBA klub bez pobjede u gostima.

Jedan od najboljih gostiju, Indiana Pacersi, izgubili su 102:96 kod Phoenix Sunsa, dok su Sacramento Kingsi protiv Denver Nuggets (98:77) održali niz nepobjedivosti (11:0) kod kuće.