NBA: Novi poraz Bucksa, 15 koševa Kukoča

U ČETVRTOJ utakmici četvrtfinala Istočne konferencije NBA lige Detroit Pistonsi su slavili kod Milwaukee Bucksa 109:92 i tako u seriji na četiri pobjede poveli sa 3:1.

U momčadi Bucksa Toni Kukoč je igrao 21 minutu postigavši 15 poena (šut 6:8, trice 1:2), te je bio treći strijelac domaćina iza Damona Jonesa i Joe Smitha koji su postigli po 17 koševa. Kod Pistonsa je briljirao Richard Hamilton sa 27 poena, uz pomoć Rasheeda Wallace (20) i Chaunceya Billupsa (19).

Pistonsi su do pobjede, druge u Milwaukeeu, došli u zadnjoj četvrtini koju su dobili 35:24. Sljedeći susret igra se za tri dana u Detroitu.

Poput Pistonsa, i Sacramento Kingsi su slavili u gostima kod Dallas Mavericksa 94:92 i također vode sa 3:1. Za pobjedu Kingsa najzaslužniji su bili Mike Bibby (22) i Peđa Stojaković (20, 11 skokova), dok je kod Dallasa prvi čovjek bio Dirk Nowitzki sa 21 košem i 14 skokova. Sljedeći dvoboj igra se u Sacramentu.

REZULTATI prvog kruga doigravanja u košarkaškoj NBA ligi:

ISTOK

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 92:109 (Kukoč za 22 minute upisao 15 koševa i 1 asist)

(Detroit vodi 3:1 u pobjedama)