NBA: Odlična igra Shaqa, osam koševa Kasuna

SHAQUILLE ONEALL je odigrao najbolju utakmicu sezone, a njegov Miami je ubilježio petu pobjedu u nizu. Shaq je za trijumf protiv Washington Wizardsa 106:83 postigao 40 koševa, 12 skokova i 5 blokada. Od toga je 15 poena zabio u posljednjoj četvrtini, koju je Miami dobio sa 35:21.

Košarkaši Washingtona u prvom poluvremenu nikako nisu mogli namjestiti nišanske sprave, te su ubacili tek 32 poena, što im je najmanji ovosezonski učinak nakon 24 minute igre.

Uz ONeala, kod Miamija istakli su se Rasual Butler sa 16 i Eddie Jones sa 14 koševa.

Kod Washingtona, kojemu je ovo bio sedmi uzastopni poraz u ogledima s Miamijem, najbolji je bio Gilbert Arenas sa 18 poena.

Hrvatski košarkaš Mario Kasun odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu Orlanda. Iako je na gostovanju kod Phoenixa proveo svega 11 minuta na terenu, uspio je ubilježiti 8 koševa i 5 skokova.

Dosad je najbolji učinak imao na utakmici protiv Utaha, prije šest dana, kada je postigao 5 poena i 9 skokova. No, tada je igrao 25 minuta. I dok Kasun može biti zadovoljan svojim doprinosom, trener Orlanda nije se imao čemu veseliti jer je njegova momčad poražena sa 100-121 od Phoenixa, koji nakon četvrtine regularne sezone ima najbolji omjer u ligi (18-3).

Domaćin je imao četvoricu vrlo raspoloženih, a predvodio ih je Quentin Richardson sa 26 koševa. Shawn Marion i Leandro Barbosa ubacili su po 19, a Amare Stoudemire 21 poen.

Grant Hill sa 23 koša predvodio je strijelce Orlanda.

U dvoboju LA Clippersa i Bostona odigrana su dva produžetka, a na kraju su slavili gosti iz Bostona sa 134-127. Briljirali su Ricky Davis sa 34 i Paul Pierce sa 33 koševa.

Kod Clippersa najbolji su bili Corey Maggette, koji je ubacio 34 koša, te Elton Brand sa 24 poena.

Zahvaljujući najboljem novaku prošle sezone LeBronu Jamesu Cleveland je u gostima dobio Memphis 92-86. LeBron James ubilježio je 31 koš i 8 dodavanja, a dobro mu je asistirao Jeff McInnis sa 18 poena.

Kod domaćina najefikasniji je bio španjolski centar Pau Gasol sa 19 koševa.