NBA: Planinić 9 koševa, Kukoč 8

ZORAN PLANINIĆ i Toni Kukoč nisu se sinoć naigrali, a njihovi klubovi, New Jersey Netsi i Milwauke Bucksi, doživjeli su poraze na domaćem terenu.

Netsi su izgubili od New Orleansa 85-88. Domaći košarkaši igrali su katastrofalno u posljednjoj četvrtini, ubacivši samo 12 poena uz mizeran šut od 18 posto. Planinić je na terenu proveo samo 14 minuta,ali ih je dobro iskoristio. Upisao je 9 koševa, 1 skok i 3 asistencije.

Najefikasniji u Netsima bio je Richard Jefferson sa 16 poena, dok je Jason Kidd ubacio tek 6 koševa.
Goste je do pobjede predvodio Baron Davis sa 25 poena, 12 asistencija i 9 skokova. David Wesley dodao je 20 koševa, a George Lynch čak 17 skokova.

Kukočevi Bucksi u svojoj su dvorani izgubili od Atlante 93-101. Krajnji ishod za Buckse još je i dobar, ako se zna da su osam minuta prije kraja gubili sa 20 razlike (71-91).

Kukoč je odigrao 18 minuta, postigavši 8 koševa i 5 skokova. Najraspoleženiji u redovima domaćina bio je Tim Thomas sa 17 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Shareef Abdur-Rahim sa 27 koševa i 11 skokova.

Najveći favoriti prvenstva LA Lakersi doživjeli su treći uzastopni poraz na gostovanjima. U Detroitu su poraženi sa 96-106. Shaquille ONeal je rano ušao u probleme s osobnim greškama, no ipak je skupio 20 poena. Karl Malone je dodao 20, Kobe Bryant 19, a Gary Payton 15koševa.

No, to nije bilo dovoljno za raspoložene domaćine, koje su predvodili Chauncey Billups sa 24 koša i 8 asista, te Ben Wallace sa 12 poena i 15 skokova.