NBA: Planinić bolji od Giričeka

NEW JERSEY NETSI Netsi su bez problema slavili kod Orlando Magica 98:79, a dvoboj hrvatskih košarkaša, koji su imali vrlo skroman učinak, pripao je mlađem Zoranu Planiniću.

Planinić je za osam minuta imao tri poena, zapravo jednu pogođenu tricu, te tri skoka, dok je Giriček bio prilično samozatajan za 20 minuta igre sa svega tri upućena šuta, dva poena i četiri skoka. Utakmicu na Floridi odlučio je Jason Kidd sa 33 poena, 10 skokova i 8 asista, pa je mladi, 33-godišnji trener Netsa Lawrence Frank došao i do druge pobjede u isto toliko utakmica. Kod Orlanda je Tracy McGrady ubacio 22 poena, ali uz šut 6:20.

Derbi susret igrao se u San Antonio, gdje su Peđa Stojaković (22) i njegovi Sacramento Kingsi sa 96:91 svladali prvake Spurse. Kod San Antonia Tim Duncan (35,18 skokova) nije imao dostojnog partnera u napadu. Ovom pobjedom Kingsi (32:12) su opet preoteli Indiani vodstvo u cijeloj ligi, dok je San Antonio (30:18) pao na peto mjesto Zapada.

U Atlanti je Zach Randolph sa 22 poena i 12 skokova bio junak pobjede Portland Trail Blazersa (93:85) kod Hawksa. Portland je dugo bio najgora momčad lige po uspjehu na gostovanjima, imali su vega dvije pobjede u 18 ogleda, no sada su to preokrenuli nanizavši četiri uspjeha zaredom izvan Oregona.

Rezultati NBA lige:

Orlando Magic - New Jersey Nets 79:89

(Giriček za 20 minuta 2 koša, šut 1:3, 4 skoka; Planinić za 8 minuta 3 koša, šut 1:3, trice 1:1, 3 skoka)

Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 85:93

San Antonio Spurs - Sacramento Kings 91:96