NBA: Planinić odigrao jednu od najboljih utakmica

NEW JERSEY NETSI su kod kuće svladali Philadelphia 76erse (89:75) i izbacili ih iz utrke za doigravanje, dok su s pobjedom Netsa profitirali Boston Celticsi, koji su sada i teoretski osigurali doigravanje.

Kenyon Martin (15) je dao najviše koševa kod Netsa, a jednu od najboljih utakmica u dresu aktualnog prvaka Istoka odigrao je naš Zoran Planinić, koji je za 20 minuta igre imao učinak od 10 koševa (šut 3:5, trica 1:1), 5 asista i dva skoka. Planinić je gotovo došao do svojeg NBA rekorda u broju koševa, no bio je poen prekratak u odnosu na utakmicu protiv New Yorka 2. travnja. Sixersi su bez Allena Iversona sasvim prosječna momčad, a sinoć je bio prvi strijelac bio Kurt Thomas sa 13 poena.

Uskrsna nedjelja donijela je veliku radost za Sacramento Kingse, koji su u svojoj ARCO Areni nadigrali (102:85) svoje velike rivale Lakerse i vjerovatno osigurali naslov Pacifičke divizije. Chris Webber (25,12 skokova), Doug Christie (21) i ostali Kingsi već su u prvoj četvrtini (31:15) "slomili" Lakerse, čiji se zaostatak rijetko spuštao ispod 20 koševa. Kingsi su pronašli "čarobnu formulu" kako čuvati Kobea Bryanta koji im je u zadnjih pet susreta davao više od 34 koša, a sinoć je ostao na svega osam - sve u trećoj četvrtini - i šutom 3:13. I dok su Gary Payton (15) i Karl Malone (13,11 skokova) bili solidni, druga velika zvijezda Lakersa Shaquille ONeal također je bio daleko ispod prosjeka sa 10 koševa i pet skokova, pa je posve jasno da Lakersi sinoć nisu imali ni grama šanse. Iako je Sacramento izgubio čak devet od zadnjih 15 utakmica sada ipak imaju šanse za naslov u Pacifiku ako u zadnje dvije utakmice barem jednom pobijede ili ako Lakersi barem jednu izgube.

Vrlo je uzbudljiva bila utakmica Toronto Raptorsa i Chicago Bullsa (108:114), koju su Bullsi dobili u produžetku, a njihova igrač Jamal Crawford postigao je ravno 50 poena.

San Antonio Spursi su uspjehom u gostima kod L.A. Clippersa (88:79) na krilima odlične igre Tima Duncana (26) produžili niz nepobjedivosti na devet utakmica i još su u igri za drugo mjesto Zapada. Druga teksaška momčad, Dallas Mavericksi, neslavno su prošli na gostovanju kod Golden State Warriorsa (108:107), momčadi od koje nisu izgubili punih pet godina.