NBA: Po dva koša i asistencije Planinića

RICHARD JEFFERSON je sa 30 poena bio najbolji igrač New Jersey Netsa u pobjedi 94:76 kod Philadelphia 76ersa, a najzadovoljniji je bio novi trener Netsa Lawrence Frank, koji je od utorka zamijenio otpuštenoga Byrona Scotta.

Frank ima svega 33 godine, bio je prvi asistent Scottu, a njegovo imenovanje kao da je "probudilo" aktualne prvake Istoka, koji su sinoć već na poluvremenu imali 21 razlike. Uz Jeffersona, dobro su igrali Jason Kidd (13,10 asista) i Kenyon Martin (13), dok je Zoran Planinić za 14 minuta imao dva koša uz šut 1:6. Sixersi su bili bez vodećeg strijelca lige Allena Iversona, a napravili su i 23 izgubljene lopte.

U New Yorku je Tim Duncan sa 30 poena i 19 skokova najzaslužniji za pobjedu San Antonio Spursa (77:67) kod Knicksa, koji u niti jednoj od četiri četvrtine nisu dali više od 20 koševa. Knicksi su dali samo 67 koševa, najmanje ove sezone, a Stephon Marbury je bio najbolji sa 19 poena. U nervoznoj utakmici Spursi su slavili unatoč 26 izgubljenih lopti.

Dirk Nowitzki je sa 43 poena bio junak pobjede Dallas Mavericksa kod Seattle SuperSonicsa (118:116), a pomogao mu je Steve Nash sa 19 poena, dok je domaćine predvodio Rashard Lewis (30).