NBA: Pobjeda Sunsa u Portlandu

KOŠARKAŠI Phoenixa nastavljuju mrtvu trku sa Seattleom i San Antonijom za primat u Zapadnoj konferenciji. Sinoć su u gostima uvjerljivo dobili Portland 121:99, a briljirao je Quentin Richardson sa 37 koševa, ubacivši osam trica.

Amare Stoudemire dodao je 19 poena i 9 skokova, a Shawn Marion 16 koševa i 12 uhvaćenih lopti. Dvostruko dvoznamenkasti učinak imao je i playmaker Steve Nash, koji je upisao 10 poena i 11 asistencija.

Kod Portlanda najbolji je bio Zach Randolph sa 24 koša i 11 skokova, a Shareef Abdur-Rahim postigao je 15 poena.

Boston je odlično započeo utakmicu u gostima kod Sacramenta i nakon prve četvrtine imao je 18 poena prednosti (36-18). Domaćini su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak na samo šest koševa, a u trećoj četvrtini pomeli su Celticse. Taj period dobili su sa 21 poenom viška (38-17) i time je odlučen pobjednik. Na kraju je bilo 119-105 za Sacramento.

Šestorica igrača domaćina imali su dvoznamenkasti učinak, a prednjačio je Predrag Stojaković sa 27 koševa (6 trica). Brad Miller upisao je 22 koša i 10 skokova, Chris Webber 18, a Mike Bibby 15 poena i 10 dodavanja.

Celticse je predvodio Mark Blount sa 18 koševa i 8 skokova, a Paul Pierce dodao je 16 poena.